Aktivizace seniorů pomocí loutek


NABÍDKA PROGRAMŮ KE STAŽENÍ


Od roku 2013 tvoříme a realizujeme aktivizační programy pro seniory. Navštěvujeme nejen domovy pro seniory, ale i chráněná bydlení a jiná zařízení, kde můžeme využít našich loutkových programů. Programy mají stejnou „kostru”, jen se střídají loutky a témata. Senioři tak vědí, co mohou očekávat při našich opakovaných návštěvách jak od nás, tak od loutek a realizovaného programu. O co vlastně jde?

Jedná se o vlastní metodu v práci se seniory. Využíváme základních technik reminiscenční terapie, dramatických technik a práce s loutkou. Právě práce s loutkou je pilířem naší práce. Pomocí loutky bouráme pomyslnou bariéru mezi lektorem a seniorem. Loutky předstupují před seniory se svým charakterem a ucelenou osobností. Více o metodě si můžete přečíst v Aplikace mechanismů sociální pedagogiky nebo v diplomové práci Michaela s názvem Aktivizace seniorů pomocí loutek.

Celá myšlenka aktivizačních programů vznikla v průběhu našeho studia Sociální pedagogiky.

Cena programu

Skupinové programy nabízíme za cenu 1 400–1 500 Kč a individuální aktivizaci po pokojích nabízíme za 1 200 Kč. Pro zařízení v Brně je to konečná cena. Pokud se nacházíte mimo Brno, tak k ceně programu připočítáváme zákonné cestovné 7 Kč/km.

Technická doporučení – ZDE

Během skupinové aktivizace se zaměřujeme na práci se skupinou, kterou prokládáme individuálním přístupem, kdy se každý senior dostane do přímé interakce s loutkou. Díky interaktivnosti programu je důležité, aby se programu účastnilo vždy do dvaceti seniorů. Bližší informace o počtu seniorů a uspořádání sezení naleznete zde.

Objednávání programů

V případě, že byste potřebovali znát ještě další informace nebo si chtěli nějaký program objednat, tak nás můžete kontaktovat na emailu či telefonním čísle níže. Rádi Vás ve Vašem zařízení navštívíme.

Michael Schmidt – michael@divadlobezpravidel.cz, +420 775 056 894 


NABÍDKA PROGRAMŮ KE STAŽENÍNABÍDKA CESTOVATELSKÝCH PŘEDNÁŠEK