NABÍDKA KE STAŽENÍ


Od roku 2013 tvoříme a realizujeme aktivizační programy pro seniory. Navštěvujeme nejen domovy pro seniory, ale i chráněná bydlení a jiná zařízení, kde můžeme využít našich loutkových programů. Programy mají stejnou „kostru”, jen se střídají loutky a témata. Senioři tak vědí, co mohou očekávat při našich opakovaných návštěvách jak od nás, tak od loutek a realizovaného programu. O co vlastně jde?

Jedná se o novou metodu v práci se seniory. Využíváme základních technik reminiscenční terapie, dramatických technik a práce s loutkou. Právě práce s loutkou je pilířem naší práce. Pomocí loutky dokážeme zbourat pomyslnou bariéru mezi lektorem a seniorem. Naše loutky nepovažujeme za věci, ale za osobnosti s charakterem, a tak naše loutky přistupují i k seniorům. Více o metodě si můžete přečíst v Aplikace mechanismů sociální pedagogiky nebo v diplomové práci Michaela s názvem Aktivizace seniorů pomocí loutek.

Celá myšlenka aktivizačních programů vznikla v průběhu našeho studia Sociální pedagogiky a k realizaci nám dopomohl grant Fondu Rozvoje Masarykovi Univerzity, který jsme získali na základě vypracovaného projektu.

Pro rok 2019/2020 jsme si pro Vás připravili několik novinek. Patří mezi ně pokračování našeho nejúspěšnějšího programu Ta naše písnička česká s názvem Ta naše další písnička česká a druhá verze programu Kufr plný vzpomínek, která se zaměřuje na život dědy Josefa a jmenuje se Dědův kufr vzpomínek. A úplnou novinkou v naší práci je Individuální aktivizace, při níž se zaměřujeme na seniory, kteří se již nemohou účastnit skupinových programů, a tak spolu s loutkami přicházíme přímo k nim.

Během skupinové aktivizace se zaměřujeme na práci se skupinou, kterou prokládáme individuálním přístupem, kdy se každý senior dostane do přímé interakce s loutkou. Díky interaktivnosti programu je důležité, aby se programu účastnilo vždy do dvaceti seniorů. Bližší informace o počtu seniorů a uspořádání sezení naleznete zde.

Pokud nás chcete kontaktovat a rádi by jste si nás pozvali, tak nám zavolejte na +420 775 056 894 (Michael) a nebo pište na email michael@divadlobezpravidel.cz, těšíme se na setkání 🙂


NABÍDKA KE STAŽENÍ