Loutky Bez Pravidel

Rádi bychom Vám představili naše dřevěné kamarády, bez kterých by to všechno ani nemělo smysl. Většina loutek je z dílny našeho dřevomyslitele a řezbáře Míry Nebeského. Další loutky jsou z ateliéru pana Antonína Maloně.

www.nebeskeloutky.cz    www.antoninmalon.cz

Děda Josef

Náš děda Josef je především manžel naší loutky babičky Růženky. Je to děda moudrý, ale občas pěkně ztřeštěný. Rád si zatancuje, zavzpomíná na „starý, dobrý časy” a moc rád poznává nové kamarády a jejich příběhy. A málem bychom zapomněli. Děda Josef je totiž největší kamarád se psem Raťafákem.

Babička Růženka

Co by děda Josef bez ní dělal? Babička Růženka je naším nejmoudřejším členem divadla. Když potřebujeme poradit. jak osobně, tak divadelně, jdeme pro radu za ní. Vždy nám pomůže. Babička si ráda zatancuje a poslechne tu naši českou klasiku. Ráda zavzpomíná na mládí. Jo a taky je skvělá kuchařka! I když už někdy poplete bylinky. Ale to nevadí 🙂

Kašpárek

Náš Kašpárek své jméno zastává opravdu dobře. Dělá lotroviny na každém kroku. Pokud ho uvidíte, zeptejte se ho, proč má tak červený noc! On Vám to rád řekne. Je to vnouček babičky Růženky a dědečka Josefa. Kašpárek má rád srandu a příběhy ze života. Ač je Kašpárek rošťák, tak rád rozdává radost svými rolničkami, které má přišité na šaškovské čepici!

Raťafák

Děda byl zrovna s babičkou na chalupě, když najednou přiběhl ještě malý Raťafáček. Tak si Raťafáčka oblíbili, že se o něho postarali a nakonec, když nenašli, komu patří, si ho nechali. Raťafák dělá oběma společnost už několik let. S dědou Josefem se vypravuje na výlety, o kterých pak společně rádi vykládají. Rádi spolu chodí do parku ke své oblíbené lavičce, kde Raťafák tropí hlouposti a děda se kouká, jak poletují ptáčci.

Smolařínek a jeho tři kamarádi – Policista, Hasič a Doktor

Tak to je čtyřka, jak se patří. Smolařínek má v životě, tak trochu, smůlu. Ale na druhou stranu, díky smůle či nešikovnosti, poznal své tři nejlepší kamarády. Smolařínek si zvykl, že kudy chodí, tam se mu něco stane. Vždy mu ovšem přispěchají na pomoc jeho kamarádi. Pokud se chcete se všemi seznámit a slyšet jejich příběh, tak dejte vědět, tahle „čtyřka“ se za Vámi vypraví!

Maruška a její milý

Naše Maruška je vnučka babičky a dědy. Maruška je dívka, která se učí, jak být správnou hospodyňkou, a zajímá se o knihy a kulturu. Její milý má zase rád historii a moc si rozumí s jejím dědou.

A brzy se Vám tu představí KuchařČertHolka a Vnuk.