O nás

V roce 2013 jsme si začali říkat Divadlo Bez Pravidel, a to jako studenti sociální pedagogiky a volného času v Brně na Pedagogické fakultě. Začalo to estetickým divadlem, kdy jsme se jako tři kamarádi, Lukin, Lukáš a Michael, rozhodli hrát loutkové divadlo se sociálním tématem na festivalech a v podstatě všude, kde se dá. Následně jsme si chtěli dokázat, že umíme loutkovým divadlem i pomáhat. Začali jsme využívat loutky v aktivizaci seniorů a výchovně vzdělávacích programech pro děti a zjistili jsme, že už to jinak ani nechceme. Od té doby navštěvujeme mateřské školy, domovy pro seniory, festivaly a spoustu dalších míst, kde můžeme hrát a dělat radost!

Michael Schmidt

V roce 2017 jsem se stal absolventem magisterského oboru Sociální pedagogika a volný čas na Pedagogické fakultě MU. Většinu času trávím na základních školách, kde hravou formou předávám žákům informace o rizikovém chování – drogy, šikana, závislost na počítačích a jiné. Jsem lektorem prevence ve společnosti Podané ruce, o.p.s. V Divadle Bez Pravidel se pohybuji od úplného začátku. Stál jsem u jeho zrodu, a tudíž je mojí srdeční záležitostí. V divadle dělám vše, co je třeba a dělá mi to radost. Důležité však je, abych radost předával dál a doufám, že se mi to daří!

Lukáš Musil

Stejně jako Michael, i já jsem absolventem magisterského oboru Sociální pedagogiky na Pedagogické fakultě v Brně. Dva roky jsem působil jako odborný vychovatel v Diagnostickém ústavu a středisku výchovné péče, kde jsem pracoval s dětmi s výchovnými problémy. Momentálně pracuji jako vedoucí sociální pracovník centra aktivizace a poradenství zrakově postiženým v TyfloCentrum Brno, o.p.s. S Michaelem jsme divadlo založili, a tak si cením toho, že i přes naše pracovní povinnosti můžeme s divadlem dále pokračovat. Hrát s loutkou je pro mě čas, kdy nad ničím jiným nepřemýšlím. Přál bych si, aby se loutky v pomáhajících profesích využívaly více!

Barbara Herucová

Jsem lektorkou na volné noze, která ve svých kurzech a workshopech propaguje využívání divadelních metod (improvizace, divadlo utlačovaných, autorské divadlo) ve vzdělávání a osobnostně-sociálním rozvoji. Baví mně naslouchat příběhům lidí kolem. Kromě lektorování i hraju v improvizačních divadlech TAMTi a The Randoms. Také učím společně s Ondřejem Klíčem na brněnské JAMU Divadlo utlačovaných. Pracuji v divadle BuranTeatr, kde mám na starosti dramaturgii workshopů. Spolupracuji na adaptačních kurzech pro školy, teambuildinzích pro firmy a na občanském vzdělávání zážitkem v Letní akademii Hejbej. Také se angažuji v americkém divadle Dramatic Adventure Theatre, se kterým jezdím učit a vytvářet dokumentární divadlo do romských osad na Slovensku i v České republice.V Divadle Bez Pravidel jsem od začátku roku 2019 jako lektorka. Práce s loutkou je pro mně inspirativní a vidět děti i seniory, pro které je loutka parťák a rozzáří se jim tvář vždy když ji vidí, mi působí radost.

Mikuláš Suchodol

Ahoj jsem studentem na Masarykově Univerzitě na oboru sociální pedagogika a volný čas. K loutkám a divadlu jsem se dostal už jako malý kluk, když jsem začal chodit na dramatický kroužek ve svém málem městě Žamberk. Začal jsem nejdříve s recitací a poté jsem přešel na loutkové divadlo. Do toho jsem ještě zapsaný u ochotnického divadla také v Žamberku. Do Brna jsem se vydal za studiem a po prvním roce studia jsem začal spolupracovat a rozvíjet Divadlo Bez Pravidel, které mě začalo velmi bavit a naplňovat. Ve svém volném čase se věnuji sportu, protože jako malý jsem navštěvoval hodně kroužků, začalo to biatlonem potom basketbal a baseball, který jsem potom ještě trénoval dva roky. Škola mě propojila můj osobní život s profesním za co jsem jí moc vděčný a doufám, že zkušenosti s divadlem a vedením dětí bude jen přibývat.

Ester Schmidtová

Jsem studentkou oboru učitelství pro mateřské školy na Pedagogické fakultě MU. V Divadle Bez Pravidel působím od jara 2019. Zaměřuji se zde na výchovně vzdělávací programy pro MŠ. Na této práci si cením, že v ní mohu uplatnit své teoretické znalosti a propojit je s praxí. Líbí se mi, že děti nejsou pouze pasivními diváky, ale mohou se aktivně zapojit do děje. 

Petr „Karel“ Stoy

Karel je náš všechno. Je to taková naše múza, která pluje spolu s námi a ač není někdy tolik vidět, tak vězte, že za spoustou nápadů je právě on. Rád si občas střihne nějakou tu roli v nějakém z našich představení. Pomáhá nám se vším, co má na sobě nálepku „technika”, protože je to typ muže „technického” a „kreativního”. My ho máme rádi, a proto je členem naší bezpravidlové rodiny!