O nás


V roce 2013 jsme si začali říkat Divadlo Bez Pravidel, a to jako studenti sociální pedagogiky a volného času v Brně na Pedagogické fakultě. Začalo to estetickým divadlem, kdy jsme se jako tři kamarádi, Lukin, Lukáš a Michael, rozhodli hrát loutkové divadlo se sociálním tématem na festivalech a v podstatě všude, kde se dá. Následně jsme si chtěli dokázat, že umíme loutkovým divadlem i pomáhat. Začali jsme využívat loutky v aktivizaci seniorů a výchovně vzdělávacích programech pro děti a zjistili jsme, že už to jinak ani nechceme. Od té doby navštěvujeme mateřské školy, domovy pro seniory, festivaly a spoustu dalších míst, kde můžeme hrát a dělat radost!

MICHAEL SCHMIDT

V roce 2017 jsem se stal absolventem magisterského oboru Sociální pedagogika a volný čas na Pedagogické fakultě MU. Většinu času trávím na základních školách, kde hravou formou předávám žákům informace o rizikovém chování – drogy, šikana, závislost na počítačích a jiné. Jsem lektorem prevence ve společnosti Podané ruce, o.p.s. V Divadle Bez Pravidel se pohybuji od úplného začátku. Stál jsem u jeho zrodu, a tudíž je mojí srdeční záležitostí. V divadle dělám vše, co je třeba a dělá mi to radost. Důležité však je, abych radost předával dál a doufám, že se mi to daří!

LUKÁŠ MUSIL

Stejně jako Michael, i já jsem absolventem magisterského oboru Sociální pedagogiky na Pedagogické fakultě v Brně. Dva roky jsem působil jako odborný vychovatel v Diagnostickém ústavu a středisku výchovné péče, kde jsem pracoval s dětmi s výchovnými problémy. Momentálně pracuji jako vedoucí sociální pracovník centra aktivizace a poradenství zrakově postiženým v TyfloCentrum Brno, o.p.s. S Michaelem jsme divadlo založili, a tak si cením toho, že i přes naše pracovní povinnosti můžeme s divadlem dále pokračovat. Hrát s loutkou je pro mě čas, kdy nad ničím jiným nepřemýšlím. Přál bych si, aby se loutky v pomáhajících profesích využívaly více!

BARBARA HERUCOVÁ

Jsem lektorkou na volné noze, která ve svých kurzech a workshopech propaguje využívání divadelních metod (improvizace, divadlo utlačovaných, autorské divadlo) ve vzdělávání a osobnostně-sociálním rozvoji. Baví mně naslouchat příběhům lidí kolem. Kromě lektorování i hraju v improvizačních divadlech TAMTi a The Randoms. Také učím společně s Ondřejem Klíčem na brněnské JAMU Divadlo utlačovaných. Pracuji v divadle BuranTeatr, kde mám na starosti dramaturgii workshopů. Spolupracuji na adaptačních kurzech pro školy, teambuildinzích pro firmy a na občanském vzdělávání zážitkem v Letní akademii Hejbej. Také se angažuji v americkém divadle Dramatic Adventure Theatre, se kterým jezdím učit a vytvářet dokumentární divadlo do romských osad na Slovensku i v České republice.V Divadle Bez Pravidel jsem od začátku roku 2019 jako lektorka. Práce s loutkou je pro mně inspirativní a vidět děti i seniory, pro které je loutka parťák a rozzáří se jim tvář vždy když ji vidí, mi působí radost.

MIKULÁŠ SUCHODOL

Ahoj jsem studentem na Masarykově Univerzitě na oboru sociální pedagogika a volný čas. K loutkám a divadlu jsem se dostal už jako malý kluk, když jsem začal chodit na dramatický kroužek ve svém málem městě Žamberk. Začal jsem nejdříve s recitací a poté jsem přešel na loutkové divadlo. Do toho jsem ještě zapsaný u ochotnického divadla také v Žamberku. Do Brna jsem se vydal za studiem a po prvním roce studia jsem začal spolupracovat a rozvíjet Divadlo Bez Pravidel, které mě začalo velmi bavit a naplňovat. Ve svém volném čase se věnuji sportu, protože jako malý jsem navštěvoval hodně kroužků, začalo to biatlonem potom basketbal a baseball, který jsem potom ještě trénoval dva roky. Škola mě propojila můj osobní život s profesním za co jsem jí moc vděčný a doufám, že zkušenosti s divadlem a vedením dětí bude jen přibývat.

PETR „KAREL” STOY

Karel je náš všechno. Je to taková naše múza, která pluje spolu s námi a ač není někdy tolik vidět, tak vězte, že za spoustou nápadů je právě on. Rád si občas střihne nějakou tu roli v nějakém z našich představení. Pomáhá nám se vším, co má na sobě nálepku „technika”, protože je to typ muže „technického” a „kreativního”. My ho máme rádi, a proto je členem naší bezpravidlové rodiny!